TASUTA tarne Eesti piires alati!

Millised on peamised naha kvaliteeti puudutavad küsimused erinevates eluetappides?

Oled kasutanud oma lemmik näokreemi viimased 5 aastat ja kiitnud seda taevani? Täna aga sinu lemmiktoode ei niisuta nahka piisavalt, jätab naha kuivaks, tuhmiks ja elutuks?

Näopuhastusgeel, mida oled aastaid soovitanud oma sõbrannadele, jätab su naha kuivaks ja kiskuvaks ning põhjustab punetust?

Miks need hooldustooted, mis on alati meie nahka hoolega teeninud, enam ei tööta?

Need on küsimused, millega seisame silmitis aja möödudes.

Nii nagu ka inimene ise, areneb ja muutub meie organism ja nahk ajas. Muutub naha seisukord, kvaliteet ja struktuur. Samuti ka hormoonide ja teiste bioloogiliselt aktiivsete ainete tasakaal, mis mõjutavad naha kvaliteeti, vajadusi ja seisukorda.

 

Millised on peamised naha kvaliteeti puudutavad küsimused erinevates eluetappides?

20ndates eluaastates ei ole üldjuhul probleemiks kortsud ja lõtvunud näonahk. Samas teades, et probleemide ennetamine on alati efektiivsem, kui olemasolevate probleemidega tegelemine, võiks alustada just sellel ajaperioodil vaikselt naha ettevalmistamist 30ndateks, mil ilmnevad esimesed vananemismärgid.

Kuna 20ndates eluaastates võib esineda märke aknest ja probleemsest näonahast, sobib lisada öiseks nahahoolduseks õrna retinooli sisaldusega näokreem. Eriti siis, kui vanus liigub juba 30ndate lähedale. Retinool hoiab ära akne lööbemelementide ägestumist ja stimuleerib vaikselt ka kollageeni ning elastiini sünteesi.

Päevakreem võiks katta naha põhivajadusi nagu niisutamine ja kaitsmine. Eriti oluliseks peame naha kaitsmist kahjuliku UV–kiirguse eest. Seega päikesekaitsefaktori kasutamine võiks alata juba varakult, et ennetada päikesekiirguse kahjulikku toimet nahale, mis põhjustab enneaegset vananemist ja teisi kahjulikke muutusi nahas.

Puhastustoode peaks olema valitud vastavalt nahatüübile. Rasusele nahale sobivad geelid ja vahud. Tundlikule nahale pigem emulsioonid ja näopesukreemid. Unustada ei tohiks ka naha puhastusjärgset niisutamist toonikuga, mis taastab naha pH ja niiskustasakaalu.

 

Mis juhtub nahaga 30ndates?

Kortsukesed silmaümbruses, naerukurrud, ebaühtlane jume ja pigmendimuutused? Need on muudatused naha kvaliteedis, mida kohtame 30ndates. Selles eluperioodis kogevad naised rohkem stressi lastekasvatamise, karjääri ja isikliku elu näol. See jätab lisaks füsioloogilisele vananemisele jäljed ka nahale. Kui enne seda võis tunduda, et vananemismärgid pole need probleemid, mis võivad üldse kunagi esile kerkida, siis nüüd tekib arusaam, et aja poolt põhjustatud muutustega nahal peab hakkama kiiremas korras tegutsema. Tekib esimene ärevus, mis puudutab naha vananemist.

Nahahooldus 30ndates nõuab juba rutiini ja väga teadlikku mustrit. Kui 20ndates tuleb veel tegeleda naha põhivajadustega ja enamasti probleemse naha nähtusetga, siis 30ndates tuleb olulisel määral keskenduda naha süvaniisutamisele ning kollageeni ja elastiini tootmise toetamisele. Hormonaalsed muudatused põhjustavad lisaks tugivalkude tootmishäirele ka muutusi naha pigmendis. Üldiselt hakkab nahk muutuma kuivemaks ja õhemaks. Tekivad pigmendilaigukesed ja kerge allavaje põsesarnadest rasvpadjandite taandumise ning naha tugistruktuuride nõrgenemise tõttu. Nahahooldusrutiini võiks lisada näoseerumi ja silmakreemi. Aktiivainetena võiksid tooted sisaldada selliseid toimeaineid nagu C–vitamiin, mis stimuleerib kollageeni ja elastiini sünteesi, ühtlustab pigmenti ja kaitseb nahka. Samuti retinooli, glükoolhapet ning hüaluroonhapet. Kindlasti tuleks jätkata päikesekaistefaktori kasutamist.

40ndates peegeldab nahk kenasti seda, kuidas selle eest on hoolt kantud 20–30ndates. Tunnetada võib nii hoolsust kui ka puudujääke nahahoolduses.Hormonaalsed muudatused annavad endast märku juba olulisemal määral. Nahk näitab välja enam vananemise märke, kui me soovime. Positiivne uudis on see, et saame siin veel palju teha selleks, et hoida nahka noorusliku ja värskena. Sellel ajaperioodil võiks kindlasti vältida UV–kiirguse kahjulikku toimet nahale. Nahahooldusrutiini võiks lisada intensiivsema retinoidisisaldusega seerumi või näokreemi. Retinoidid ehk vitamiin A derivaadid stimuleerivad intensiivselt kollageeni ja elastiini sünteesi ning hoiavad sellega naha elastse ja sileda. Tähele tuleb panna seda, et retinoidid muudavad naha väga tundlikuks päikesekiirgusele, mis tähendab, et ei tohiks olla otsest märkimisväärset kokkupuudet UV–kiirgusega selles naha piirkonnas, kuhu on retinoide määritud.

Hormonaalsed muudatused muudavad ka naha elutuks, tuhmiks ja niiskusevaeseks. Õige aeg on nüüd lisada nahahooldusrutiini tugevatoimeline hüaluroonhappe seerum või näokreem. Hüaluroonhappel on võime siduda olulisel määral niiskust, mis taandab seega miimikakortsud ja kuivuse ning muudab naha värskeks ja säravaks.

 

50ndates jõuavad naised menopausi ja sellega seoses toimivad naise organismis väga olulised hormonaalsed muudatused. Nahk muutub õhukeseks ja kaotab olulise osa elastsusest. Tunda võib kuumahooge ja nahaõhetust. Positiivne on see, et ka siin saab kensti toetada naha vajadusi ja hoida nahka värske ja säravana. Keskenduda võiks antioksüdante sisaldavate nahahooldustoodete kasutamisele, mis pidurdavad vabade radilaalide kahjulikku toimet nahale ning pidurdavad seega naha vananemist. Olulisel kohal on naha süvaniisutus ja toitmine. Selleks sobivad kenasti tugevatoimelised hüaluroonhapet sisaldavad seerumid. Seerumile lisaks tuleks kanda nahale toitev näokreem, et vältida kuivusest tingitud nähtusid. Igapäevane nahahoolduse rutiin võiks sisaldada ka selliseid aktiivaineid nagu retinoidid ja glükoolhape – vastavalt sellele, milline on naha seisund ja tundlikkus.

60ndates ja hiljem tuleb nautida kõike seda, mida oleme oma elus saavutanud, sealhulgas ka hoolitsetud ja kaunist nahka, mis võib olenemata east olla väga heas seisukorras. Siin võime endale pai teha ja tunda rõõmu puhkusest, reisidest ja lastelastest. Kindalsti tuleks jätkata oma rutiinset läbimõeldud nahahooldust. Jälgi oma nahka, niisuta ja toida seda piisavalt, et tagada särav ja terve jume.

 

Milliseid tooteid armastavad kliendid 20ndates?

CNC MicroSilver BG™ Cream Soft – näokreem kombineeritud ja rasusele nahale, 50 ml

CNC MicroSilver BG™ Face wash – puhastusgeel probleemsele nahale, 100 ml

pHformula Spot On Moisture Balance – matistav, niisutav kreem akneilmingutega nahale, 50 ml

Renophase Creme Retinol – kollageeni tootmist suurendav, ebaühtlusi siluv ja põletikuvastane kreem, 50 ml

 

Milliseid tooteid armastavad kliendid 30ndates?

Germaine de Capuccini Intensive Multi Correction Cream – sära taastav näokreem C-vitamiiniga, 50 ml

Filorga Perfect Skin Cream – näonaha sära taastav kreem, 50 ml

 

Renophase Crème Eye C – silmakreem, 20 ml (KLIENTIDE LEMMIK)

Renophase Sèrum Retinol – kollageeni tootmist suurendav, ebaühtlusi siluv ja põletikuvastane seerum, 20 ml

ClinicCare Sun Block Silky Cream SPF 30 – päikesekaitsekreem näole, 50 ml

Milliseid tooteid armastavad kliendid 40ndates?

phFormula Vita A Cream – näokreem A-vitamiiniga, 50 ml

phFormula VITA C Concentrated Corrective Serum – vitamiin C seerum, 30 ml

Teoxane Advanced Filler Normal Skin – näonahka noorendav kreem normaalsele ja kombineeritud nahale, 50 ml

Teoxane RHA Serum – sügavniisutav näonahka elustav kontsentraat, 30 ml

Milliseid tooteid armastavad kliendid 50ndates?

phFormula .ME.L.A Concentrated Corrective Serum – kontsentraat pigmentatsioonihäirega nahale, 30 ml

 

BDR Re-Vital Balance Care – 24-h emulsioon – kreem kuivale, tundlikule nahale, 50 ml

BDR Re-Lax 3 Firming Serum – nahka pinguldav noorendav seerum, 30 ml

Teoxane RHA X VCIP Serum – hüaluroonhappe seerum C–vitamiiniga, 30 ml

Teoxane Advanced Filler Dry Skin – näonahka noorendav kreem kuivale nahale, 50 ml

Milliseid tooteid armastavad kliendid 60ndates?

CNC Trihyal Age Resist Leave on Mask – mitmetoimeline noorendav ja niisutav näomask, 50 ml

 

Renophase NewSkin Rich – siluv ja noorendav näokreem tundlikule nahale, 50 ml

 

Annemarie Börlind NatuRoyale Eye And Lip Contour – silma- ja huulehoolduskreem küpsele nahale, 15 ml

 

pHformula Point Age Reverse – näonahka noorendav kreem, 50 ml

 

Salongipood.ee