Hüaluroonhape

Noorusliku ja särava naha üks võtmekomponentidest on hüaluroonhape.

Hüaluroonhape kujutab endast looduslikku suhkrut, mis on inimorganismis laialt levinud. Seda leidub rohkelt näiteks silmas, liigesevedelikus, sidekudedes. Enam kui 50% kogu keha hüaluroonhappest leidub aga nahas ja seda toodavad peamiselt rakud nimega fibroblastid. Hüaluroonhappe ülesanne on naha sügavamas kihis dermises ja pindmises kihis epidermises niiskustasakaalu säilitamine. Seega sõltub naha niiskustasakaal olulisel määral toodetava hüaluroonhappe kogusest.

Aja möödudes vaibub fibroblastide võime toota vajalikus koguses hüaluroonhapet ning selle tulemusena hakkab hüaluroonhappe hulk nahas järjest vähenema, nahk kaotab olulise osa niiskusest. Tekivad esimesed kortsukesed, nahk muutub kuivaks ning naha kvaliteet langeb. Raskusjõu mõjul kujunevad nahavaod. Kuna hüaluroonhape mängib olulist rolli ka elastiini ja kollageeni tootmises, siis langeb hüaluroonhappe puudusega nahas ka kollageeni ja elastiini tase ja see põhjustab naha peamise tugivalgu kollageeni puuduse, mis viib struktuursue kaoni ja nahalõtvuse tekkeni.

Hüaluroonhapet sisaldavad igapäevased hooldustooted tõstavad naha pindmiste kihtide niisutatust ja muudavad naha veel enam värskemaks ja elujõulisemaks.

Pakutavad tooted:

Näitan 1–12 tulemust 477-st