Aselaiinhape

Aselaiinhape on looduslikult esinev hape, millel on antimikroobsed, põletikuvastased, nahka koorivad ja kirgastavad omadused.

Aselaiinhape omab antimikroobset toimet pärssides akne tekkes olulist rolli omavate bakterite (Propionibacterium acnes) kasvu.

Samuti on aselaiinhape keratolüütiliste omadustega. Akne tekkimisel on sageli põhjuseks naha hüperkeratoos (liigsarvestumine). Aselaiinhape keratolüütilise ainena aitab normaliseerida naha sarvestumisprotsessi ning seeläbi ennetada mõningate aknekahjustuste teket.

Aselaiinhape aitab pärssida melaniini moodustumist, mis omakorda aitab ennetada ja korrigeerida tumedate laikude teket. Aselaiinhapet peetakse tõhusaks ravimiks aknearmide ja põletikujärgse pigmentatsiooni vastu võitlemisel.

Lisaks kõigele eelnevale on aselaiinhape antioksüdant neutraliseerides vabu radikaale, mille liigne hulk võib põhjustada naha enneaegset vananemist ning põletikulisi protsesse.

Aselaiinhape omab põletikuvastast toimet ning tänu sellele vähendab see aknest tingitud punetust ja ärritust.

Lisaks aknele toimib aselaiinhape efektiivselt rosaatsea puhul aidates nahka rahustada ning kuna hape toimib kapillaare tugevdavalt, väheneb ka naha punetus. Kliinilised uuringud on näidanud, et aselaiinhapet sisaldavad tooted võivad pideval kasutamisel parandada rosaatsea põhjustatud tursete ja nähtavate veresoonte väljanägemist.

​Aselaiinhappe koorivate omaduste tõttu võib see põhjustada mõningaid kõrvaltoimeid. Kõige sagedasemateks kõrvaltoimeteks on põletus- või kipitustunne kasutuskohas, kuivus, sügelemine ja punetus.

Kuigi aselaiinhape ei suurenda naha tundlikkust päikesele, tuleb sellegipoolest suurt tähelepanu pöörata naha kaitsmisele päikese eest. Eriti oluline on see siis, kui kasutate aselaiinhapet hüperpigmentatsiooni ravimisel, et hoida ära päikese poolt põhjustatud protsessi ägenemist ja/või paranenud piirkondade repigmentatsiooni.

Pakutavad tooted:

Näitan 1–12 tulemust 18-st