Niatsiinamiid

Niatsiinamiid ehk nikotiinamiid on vitamiin B3 erivorm. Tegemist on organismile väga vajaliku bioaktiivse ainega, mille puudujääk põhjustab häireid neerude töös ja kesknärvisüsteemis ning naha kvaliteedis.

Milliste nahaseisundite puhul osutub niatsiinamiid kasulikuks?

Akne: niatsiinamiid omab väga head toimet akne ja probleemse naha esinemisel. Taandab põletikulisi punne ja ahendab poore. Samuti reguleerib niatsiinamiid efektiivselt rasueritust.

Atoopiline dermatiit, ekseem, punetav ja tundlik nahk: niatsiinamiid aitab säilitada naha niiskustasakaalu ja vastutab naha lipiidse kaitsebarjääri terviklikkuse eest. Kaitseb nahka kuivuse ja sügeluse tekke eest.

Pigmendilaigud: niatsiinamiid on näidanud efektiivset toimet nahatooni ühtlustamisel ja pigmendilaikude helendamisel. Uuringud on näidanud niatsiinamiidi positiivset toimet hüperpigmentatsiooni esinemisel.

Naha nooruslikkuse säilitamine: niatsiinamiid kaitseb naha rakke oksüdatiivse stressi eest ja stimuleerib kollageeni tootmist. Antud toimet on niatsiinamiidi puhul palju uuritud ja on leitud toimeaine väärtuslikud omadused, mida kasutatakse nahka noorendavate preparaatide koostises.

Pakutavad tooted:

Näitan 1–12 tulemust 172-st