Salitsüülhape

Salitsüülhape – asendamatu aktiivaine, mis võitleb nahal efektiivselt komedoonide ja põletikuliste punnidega.

Salitsüülhape on oma olemuselt beeta–hüdroksühape ning üks olulisemaid aktiivaineid nahahooldustoodetes, mis on mõeldud võitlemaks probleemse naha ja aknega.

Milline on salitsüülhappe toime nahal?

Komedoonid (nii mustpead kui ka valgepead) ja põletikulised lööbed tekivad eelkõige seetõttu, et naha pinnal olevad surnud naharakud ei eemaldu piisavalt kiiresti ja see põhjustab koos rasuga ummistuste ja bakteri P. acnes vohamise läbi põletiku teket.

Kui glükoolhape (alfa–hüdroksühape) on hea vesilahustuvusega ja toimib efektiivselt naha kõige pindmisemas kihis, siis rasvlahustuv salitsüülhape (beeta–hüdroksühape) tungib võrreldes glükoolhappega oluliselt sügavamatesse nahakihtidesse ja pooridesse ning annab sellega head komedolüütilist ja põletikuvastast toimet. Salitsüülhape vähendab efektiivselt ka rasuproduktsiooni ja sobib nahale, mis kipub läikima. Salitsüülhapet sisaldavad näopuhastusvahendid eemaldavad kergesti rasu ja muudavad naha matiks ning värskeks.

Salitsüülhappel on lisaks komedolüütilisele ja põletikuvastasele toimele ka väga head koorivad omadused. Kõik need kasulikud toimed aitavad võidelda komedoonide ja põletike tekkega ning hoiavad naha terve ja puhtana.

Milliseid kõrvaltoimeid võib salitsüülhape põhjustada?

Üldiselt on salitsüülhapet sisaldavad nahahooldustooted hästi talutavad. Tundliku naha esinemisel võib tekkida kihelust, punetust, sügelust ja ketendust. Sellisel juhul võiks toodete kasutamissagedust nädalas vähendada 2–3 korrale.

Sinu igapäevaste nahahooldustootete koostisesse võiks kuuluda salitsüülhape, kui:

–sul tekivad kergesti komedoonid;

–sinu nahk on rasune ja läigib;

–aeg–ajalt ilmuvad nahale põletikulised punnid ja ummistused.

Pakutavad tooted:

Näitan 1–12 tulemust 118-st