TASUTA tarne Eesti piires alati!

Probleemne aknele kalduv näonahk!

Laitmatu ja särav näonahk on ilu alus igas vanuses. See peegeldab hoolsust, rahulolu ja nooruslikkust. Paraku ei ole me oma naha seisukorraga alati rahul. Olgu selleks rahulolematuse põhjuseks näonaha ebapuhtus ja akne, pigmentatsiooniprobleemid või miimikakortsud.

Kui keskenduda ebapuhtale ja aknele kalduvale näonahale, siis ei ole see mitte ainult teismelistele probleemiks, vaid kimbutab ka 30.- 40.aastates täisealisi. Lisaks esteetilisele poolele võib see põhjustada ka psühhosotsiaalseid probleeme ning seda ei tasu alahinnata.

Selleks, et probleemse naha soovituslikku nahahooldust mõista, tuleb aru saada sellest, kuidas ja miks lööbeelemendid tekivad. Siinkohal vajab mainimist see, et akne ja probleemne nahk on organismi füsioloogiline eripära, mis tähendab seda, et ravimitega/nahahooldustoodetega pole seda olukorda võimalik „ära ravida“ – võimalik on hoida seisundit väga hea kontrolli all ja tänapäeval on selleks efektiivsed ravivahendid ja hooldustooted. Lähtuvalt sellest tuleb probleemiga tegeleda pidevalt.

Akne puhul räägitakse enamasti kõige sagedamini esinevast harilikus aknest ehk acne vulgaris`est, mis väljendub erinevate lööbeelementide ja raskusastmetena, andes kroonilist rasunäärmete põletikku. Lööbeelementidest tekivad kergemal juhul komedoonid ja raskemal juhul põletikulised lööbed, sõlmed, tsüstid. Seega pole alusta arvata, et akne on alati põletikuline. Ka suletud (valgepead) ja avatud (mustpead) komedoonid on akne lööbeelemendid.

Rasunäärmeid paikneb üle kogu keha, aga kõige rohkem on neid näopiirkonnas, rinnaesisel ja ka ülaseljal – sinna tekib ka kõige rohkem lööbeelemente.

Miks akne tekib?

Rasunäärmed toodavad liigselt rasu. Rasu tootmist rasunäärmetest stimuleerivad androgeensed hormoonid (testosteroon).
Intensiivistunud naharakkude paljunemine ja samal ajal takistunud vanade rakkude irdumine – näärmejuhade ummistus.
Proprionibacterium acnes’e poolt tekitatud põletik. Ummistunud näärmejuhades tekib antud mikroobile hea kasvukeskkond, mille tagajärjel tekib põletik.
Seega arvestades akne tekkepõhjuseid, saab mõelda sellele, kuidas seisundit kontrollida. Ravimitest rääkides on rasunäärmete sekretoorset aktiivsust võimalik mõjutada suukaudsete naissuguhormoonide ja ka suukaudse retinoidi manustamisega ning põletikku on võimalik ravida antibakteriaalsete preparaatide ja suukaudse retinoidiga. Sellisel juhul tuleb lisaks arvestada ka võimalike kaasuvate kõrvaltoimetega.

Võttes arvesse seda, et lööbeelemendid saavad alguse ummistunud näärmejuhadest ja seda põhjustab naharakkude liigne jagunemine ja piiratud irdumine, siis see on märkkoht, kuhu saab hästi ja efektiivselt sekkuda lokaalsete vahenditega – nii ravimite kui ka keemilise koorimise ja vastavate nahahooldustoodetega.

Renophase Paris on meditsiiniline nahahooldus, mis keskendub akne tekkepõhjustele ja sellega seoses ka headele ravitulemustele. Ravihoolduses kasutatakse glükoolhapet, mis aktiveerib naha mikrovereringet nii epidermises kui ka dermises, eemaldab liigsed irdumata naharakud, reguleerib rasueritust ja ahendab poore. Kasutatakse ka aluselisi aminohappeid, mis koostoimes glükoolhappega parandavad viimase toimet omades ka ise antiseptilist ja antibiootilist toimet. Kuna akne on suuresti hormonaalse taustaga, siis toodetes leiduvad fütoöstrogeenid genisteiin ja diosgeniin mõjutavad soodsas suunas rasunäärmete sekretoorset aktiivsust, mille tagajärjel toodetakse vähem rasu.

Akne ja probleemse naha esinemisel on väga oluline jälgida ka kodust nahahooldust, sest valed tooted võivad võivad kergelt seisundit ägestada ja lööbeelementide teket esile kutsuda. Renophase kodune ravi keskendub probleemse naha põhjustele ja seisundi kontrollimisele.